Inspiracja botaniczna

by Agnieszka Biernat
Wczoraj wyruszyliśmy w Polskę, aby zacząć naszą podróż z Historią Polski. 
W ostatnim roku nasze dzieci bardzo chłonęły różne lekcje historyczne, stąd podążając za dzieckiem postanowiliśmy pokazać, gdzie zaczęła się Historia Polski. 
I tak dzisiaj byliśmy w Biskupinie.
Ale oprócz masy fajnych rzeczy, na samym końcu zobaczyliśmy 
taką pomoc (mogę nawet napisać, że montessoriańska), która można zastosować jako rozszerzenie do prezentacji dotyczącej rozpoznawania drzew. Mojej córce bardzo się spodobało.
Fajnie byłoby mieć coś takiego w placówce Montessori, bo w moim ogródku za dużo miejsca by zajęła, stąd muszę zrobić inną pomoc.
 
Zobaczcie sami, jak to wygląda.
 

 

Na pniach drzew umieszczone są też przekrój danego drzewa. A na tych kartkach są zdjęcia, na których są podane charakterystyczne elementy, m.in. nasiona, liść.

 

 
Aby zgadnąć jak nazywa się poszczególny pień podnosi się klapkę do góry. 
 podpis__pod_postem
Please follow and like us:

You may also like

6 komentarzy

mama na pełny etat 30 lipca 2015 - 22:36

Bardzo ciekawy blog:-) zainspirowalas mnie by blizej poznac pedagogike Montessori. Czy mozesz polecic mi literature lub strone internetowa bym mogla ja blizej poznac

Reply
Joanna Wilk 30 lipca 2015 - 22:36

ciekawe:-)

Reply
edMontessori 30 lipca 2015 - 22:45

Najlepsze linki do stron internetowych zamieściłam na tym blogu. Są tylko w języku angielskim. Stron w języku polskim nie zamieściłam, gdyż interesuje się pedagogiką Montessori na etapie szkolnym, a na naszym "polu", tego prawie nie ma. Literatury też mało albo jest trudno dostępna. Polecam: Maria Montessori "Odkrycie dziecka", Miksza "Zrozumieć Montessori". A na youtube najlepiej oglądać prezentacje. A następnie znaleźć kogoś, kto jest po kursie i może podpowiedzieć, jak szukać. I oczywiście oglądaj ten blog, bo dodaje informacje tylko Montessori 🙂

Reply
mama na pełny etat 1 sierpnia 2015 - 20:53

Dziekuje za odpowiedz:-) pozdrawiam serdecznie

Reply
edMontessori 1 sierpnia 2015 - 20:54

🙂

Reply
Agata Andrys 29 września 2015 - 08:59

bardzo ciekawe.

Reply

Leave a Comment

Translate »