Najsłynniejszy francuski kot

by Agnieszka Biernat

1_str tytułowat

Książkę Andrzeja Urbańczyka „Feliks kot astronauta” znalazłam (ba, raczej upolowałam) rok temu na Targach Książki we Wrocławiu. A związku z tym, że edukuje dzieci metodą Montessori to mój wzrok zawsze znajdzie „perełki”, które później pasują mi do rozwinięć prezentacji, bądź zaciekawienie tematem.

A rok temu moje dzieci nie chciały zbytnio uczyć się geografii Montessori, gdzie zaczynamy od poznania Kosmosu, więc książka ta było świetną inspiracją. W tym roku związku z projektem „Przygody z książką” jeszcze raz ją przeczytaliśmy i mogę napisać bardzo szczerze, że dzieci chętnie słuchały, a później były długie, żywe dyskusje o zwierzętach, które poleciały w Kosmos. Na pewno znacie najsłynniejszego psa – Łajkę.

Książka ta opisuje o dzielnym KOCIE, który zamiast roztrzaskać się o chodnik na jednej z ulic Paryża wylądował na cztery łapy. I po takich akrobacjach trafia w specjalne miejsce, gdzie jest przygotowany do specjalnej misji.

1

Egzamin w Francuskim Ośrodku Badań Kosmicznych zdawało piętnaście kotów, wśród nich oczywiście był nasz bohater – Feliks. 2

Czy go zdał? Jak wyglądało „kocie gimnazjum”? Co to jest kosmiczne ABC? Czy rakieta DIAMANT z kotem wróci?

Odpowiedzi na te pytania oczywiście znajdziecie w tej książce.

1

Zapraszam do CZYTANIA DZIECIOM, bo WARTO, nawet, gdy same potrafią to robić.

podpis__pod_postem

Wpis powstał dzięki projektowi

Print

 

 

Please follow and like us:

You may also like

3 komentarze

Katarzyna O. 10 grudnia 2015 - 10:53

Wygląda fajnie. 🙂 Ja tego kota nie znam, ale nic dziwnego, w końcu we Francji nie mieszkam. 😉 Dla starszaka byłaby rewelacyjna!

Reply
Przygody z książką 3 / Blogi w projekcie | Dzika Jabłoń 19 grudnia 2015 - 22:40

[…] Najsłynniejszy francuski kot […]

Reply
Podsumowanie / Przygody z książką 3 | Dzika Jabłoń 7 lutego 2016 - 21:50

[…] Najsłynniejszy francuski kot […]

Reply

Leave a Comment

Translate »